cc_staff
213
edits
(update to reflect current configuration) |
(add nvlink nodes) |
||
Line 125: | Line 125: | ||
|- | |- | ||
| 7 || 28 || 178G or 183105M || 2 x Intel Xeon Gold 5120 Skylake @ 2.2GHz || 4.0TB NVMe SSD || 8 x NVIDIA V100 Volta (16GB HBM2 memory) | | 7 || 28 || 178G or 183105M || 2 x Intel Xeon Gold 5120 Skylake @ 2.2GHz || 4.0TB NVMe SSD || 8 x NVIDIA V100 Volta (16GB HBM2 memory) | ||
|- | |||
| 2 || 40 || 377G or 386048M || 2 x Intel Xeon Gold 6248 Cascade Lake @ 2.5GHz || 5.8TB NVMe SSD || 8 x NVIDIA V100 Volta (32GB HBM2 memory),NVLINK | |||
|- | |- | ||
| 6 || 16 || 192G or 196608M || 2 x Intel Xeon Silver 4110 Skylake @ 2.10GHz || 11.0TB SATA SSD || 4 x NVIDIA T4 Turing (16GB GDDR6 memory) | | 6 || 16 || 192G or 196608M || 2 x Intel Xeon Silver 4110 Skylake @ 2.10GHz || 11.0TB SATA SSD || 4 x NVIDIA T4 Turing (16GB GDDR6 memory) |