cc_staff
213
edits
No edit summary |
(add Ampere nodes) |
||
Line 132: | Line 132: | ||
| 30 || 44 || 187G or 191840M || 2 x Intel Xeon Gold 6238 Cascade Lake @ 2.10GHz || 5.8TB NVMe SSD || 4 x NVIDIA T4 Turing (16GB GDDR6 memory) | | 30 || 44 || 187G or 191840M || 2 x Intel Xeon Gold 6238 Cascade Lake @ 2.10GHz || 5.8TB NVMe SSD || 4 x NVIDIA T4 Turing (16GB GDDR6 memory) | ||
|- | |- | ||
| 136 || 44 || 187G or | | 136 || 44 || 187G or 191840 || 2 x Intel Xeon Gold 6238 Cascade Lake @ 2.10GHz || 879GB SATA SSD || - | ||
|- | |||
| 1 || 128 || 2000G or 2048000M || 2 x AMD EPYC 7742 || 3.5TB SATA SSD || 8 x NVIDIA A100 Ampere | |||
|- | |||
| 2 || 32 || 256G or 262144M || 2 x Intel Xeon Gold 6326 Cascade Lake @ 2.90GHz || 3.5TB SATA SSD || 4 x NVIDIA A100 Ampere | |||
|- | |||
| 11 || 64 || 128G or 131072M || 1 x AMD EPYC 7713 || 1.8TB SATA SSD || 4 x NVIDIA RTX A5000 Ampere | |||
|} | |} | ||